Kuchnie- wpis maj 2018r.

Rok 2018 przyniesie sporo zmian w kuchennych trendach.

Dominująca kolorystka może zaskakiwać, a z pewnością znacznie odbiegać od tego, do czego przywykliśmy. Do tego dochodzi metamorfoza sposobu umeblowania - stopniowo odchodzi się od ciężkich, masywnych mebli na rzecz tych otwartych, lekkich.

W kuchniach generalnie zapanują ciepłe, rodzinne klimaty.Wiele się zmieni, ale wiele też trendów zostanie powielonych. Przede wszystkim warto zapamiętać, że to co naturalne lub naśladujące naturę ma największą siłę przebicia i tak już raczej zostanie. Można łączyć i mieszać, można też pójść w stronę oryginalnych tworzyw, ale ponadczasowy pozostanie look inspirowany przyrodą.

Drugi najważniejszy nurt to kuchnia w zgodzie z zasadami ergonomii. Oprócz wyglądu najważniejsza bowiem jest wygoda użytkowania naszego królestwa. Projektowanie kuchni wymaga dużego zaangażowania i wyczucia, tak by efekt ostateczny tworzył spójną całość. W kuchni, jak w żadnej innej przestrzeni domu, istnieje potrzeba zgrania funkcjonalności z estetyką. Trzeba przy tym pamiętać, że funkcjonalność kuchni powinna być wypadkową naszego stylu życia.

Wnętrze pełne blasku
Złoto, miedź, ale również chrom to te metaliczne blaski będą bardzo pożądanymi dodatkami w kuchni. Błyszczeć ma też szkło, np. jako lustrzane mozaiki, czy szklane fronty mebli. Blasku dodamy także za pomocą perłowych dodatków. Taki element to zapowiedź luksusu, choć w kuchni skrojonej na miarę 2018 roku przeważać powinna delikatność.

Niezwykle modne będą także powierzchnie wyglądające jak gwiezdny pył. Elementy inspirowane kosmosem pojawią się na wielu płaszczyznach i z pewnością przeniosą nas w inną rzeczywistość. Kolorystykę wnętrz, bez względu na panujące tendencje, warto dobierać do swojego temperamentu. Pomoże to nam w stworzeniu wnętrza indywidualnego, zgranego z nami, pełnego równowagi.

Rośliny, czy też raczej motywy botaniczne zostaną jeszcze z nami przez kolejny sezon. Trend ten ma bowiem głębokie podłoże, które daje mu pozycję godną uwagi. Plakaty z wizerunkiem liści lub kwiatów będą przełamywać nudę szarych i pustych ścian, które są obecnie passe.

Lekkie konstrukcje
Masywne meble są piękne i modne, ale coraz większe znacznie przypisuje się również ażurowym konstrukcjom, bez frontów i zbędnych ozdobników. Takie szkieletowe konstrukcje pochodzą z loftowego wystroju, a to właśnie ten styl stał się ostatnio odmieniany przez wszystkie przypadki. Lekkie są także bardzo popularne oprawy oświetleniowe przypominające klatkę. Do tego dochodzą modne ramki, które często pojawiają się nie tylko na ścianach, ale także ustawiane są na półkach.

W stronę ciepłych barw
Dominująca kolorystyka oparta będzie na barwach ciepłych. Pomarańcz, żółty, brudny róż, fiolet to te kolory staną się bazą, na którą warto zwrócić uwagę. Dobrze będę się trzymały także brązy i beże, które idealnie współgrają z drewnem, do którego będą często sięgać architekci i projektanci.
Nieco mniej będzie z kolei szarości i białego. Te kolory będę stopniowo wyciszane, ale z pewnością nadal pozostaną w grze.
Bardzo fajnie prezentują się także duety na bazie stonowanej bazy (np. betonowej) z ciekawym kolorem o intensywnym nasyceniu (np. na frontach). Kolor to także numer jeden jeśli chodzi o dodatki. Warto zauważyć, że od pewnego czasu przemycany był w wielu elementach. Najpierw pojawił się jako niewielki akcent na bateriach, potem zawładnął także zlewozmywakami, a teraz kolorowe jest wszystko - AGD, szafki, krzesła, tekstylia.